ווטר טאג או לייזר טאג: כך תבחרו נכון

amit 24.07.23

עולם משחקי המלחמה נמצא בפיתוח בשנים האחרונות ומגלה בפנינו חוויות חדשות ומעצימות. זה התחיל ממשחק הפיינטבול המפורסם ועבר אל משחק הלייזר טאג שמאפשר חוויית משחק איכותית בכל מקום ללא לוגיסטיקה מפרכת. וכיום משחק חדש שהרים את ראשו הוא משחק הווטר טאג. אז כדי לעזור לכם להבין איזה משחק מתאים לכם יותר, הנה סקירה קטנה על שני סוגי המשחק.

מהו משחק הלייזר טאג?

לייזר טאג הוא משחק מלחמה אסטרטגי ומהנה שנעשה לרוב באופן קבוצתי. המשחק יכול לכלול מגוון של מטרות כמו חיסול כל המשתתפים של הקבוצה הנגדית, כיבוש של אזור מסוים או תפיסת הדגל של הקבוצה היריבה ועוד, בהתאם לרצון המשתתפים. הלבוש למשחק כולל אפוד חכם, שיודע לזהות פגיעה של קרן לייזר במשחק ולהתריע על כך, שמולבש על כל משתתף. בנוסף לאפוד, כל שחקן מצויד ברובה לייזר בעל טווח ירי של כמה עשרות מטרים. כיוון שמדובר בציוד קל מאוד ונגיש, ניתן לארגן את משחק הלייזר טאג בכל מקום. משחק הלייזר טאג מתאים לכל עונות השנה וניתן לבצע אותו במקומות סגורים או פתוחים, חשוכים או מוארים.

מהו משחק הווטר טאג?

משחק הווטר טאג כשמו הוא, משחק הכולל לחימה בסביבה עם מים. במהלך שעה של משחק מתבצעים שלושה סוגים של משחקונים. במשחקון הראשון מטרת הקבוצה למלא במים כמה שיותר אפודים של הקבוצה היריבה. זה נעשה על ידי ירי מים לאפוד של היריב, מיכל המים באפוד שלו מתמלא וכדור כתום צף כלפי מעלה וכך אנחנו יודעים שהוא נפסל. במשחקון השני נוספים מיכלי דגל, מדובר בשני מיכלים גדולים שכאשר ממלאים בהם מים דגל צף כלפי מעלה, הקבוצה הראשונה שגורמת לדגל הקבוצה היריבה לצוף כלפי מעלה מנצחת. משחקון שלישי הוא משחק של כולם נגד כולם ומי שהאפוד שלו מתמלא יוצא החוצה.

משחק הווטר טאג מתאים במיוחד לתקופת הקיץ החמה ומאפשר הפוגה מהנה ורטובה מהחום שלא עוזב. מהמשחק ניתן ליהנות בתצורה משפחתית או בקבוצות חברים ואפילו כימי בילוי מהעבודה.

איך לבחור את המשחק המתאים ביותר

מזג אוויר

אז כפי שציינו משחק הווטר טאג מתאים יותר לעונות החמות כיוון שהוא כולל התזה מרובה של מים מה שיכול להיות פחות מהנה בחורף. לעומת זאת משחק הלייזר טאג הרגיל מתאים לכל עונות השנה וניתן לשחק אותו במיקומים סגורים או פתוחים, באור או בחושך ולכן הוא הרבה יותר זמין.

אביזרי משחק

שני המשחקים כוללים אפודי מגן ורובים המתאימים למשחק. בווטר טאג ניתן גם לקבל משקפות מגן כדי להימנע מהתזות של מים לעיניים. בלייזר טאג מדובר באפוד חכם שקולט את הירי האלקטרומגנטי של היריב ורוטט כדי להתריע לשחקן שירו בו, כך שפגיעה פיזית כלשהי נמנעת. בווטר טאג האפוד מתמלא מים על ידי יריות היריבים וכאשר הוא מלא לגמרי יצוף כדור שיתריע כי השחקן הפסיד.

התאוששות מהמשחק

בשני המשחקים ההתאוששות אינה ארוכה ותלויה יותר בכמות ההשקעה הפיזית שהשחקן נותן במהלך המשחק. ככל שתרוצו יותר ותבצעו פעילות גופנית מרובה יותר כך תצטרכו מעט יותר זמן לנוח לפני החזרה לשגרה. בווטר טאג יש לוודא ששותים כמות מספקת של מים מכיוון שלרוב המשחק נעשה בשיא החום ויש חשש להתייבשות, במיוחד שכאשר נמצאים בסביבה מאוד רטובה לעיתים לא שמים לב שצמאים ועלולים להתייבש. כאמור, שני סוגי המשחק אינם כוללים פגיעות פיזיות אך תמיד יכולות להתרחש נפילות או החלקות ולכן מומלץ מאוד להגיע עם נעליים סגורות ולא מחליקות לשני סוגי המשחק.

מיקום המשחק

לייזר טאג הוא משחק שניתן לבצע בכל מקום. קיימים מתחמים מיוחדים למשחקי לייזר טאג במקומות שונים בארץ, אך כיוון שהמשחק לא דורש לוגיסטיקה רבה וכולל רק אפוד חכם ורובה לייזר, חברות משחק שונות מאפשרות שירות עד הבית בו הם יכולים לבנות אזור משחק בכל מקום שבו הלקוח ירצה.

משחק הווטר טאג הוא גם יחסית נגיש מבחינה מיקומית וניתן לבצעו באזורים רבים. מומלץ לבצע את המשחק באזור מעט מבודד כדי שניתן יהיה לשפוך מים בצורה כיפית מבלי לחשוש שנפגע במישהו חיצוני וגם במקומות ללא אדמה כדי להימנע מיצירת בוץ. גם משחק זה ניתן לבצע במתחמי משחק ייעודים שקמו ברחבי הארץ הוא בתצורת שירות עד הבית שמציעות חברות שונות.

וואטסאפ חייגו אלינו שלחו לנו מייל
חדש ומגניב!
פעילות ניידת
עד אליכם
×

WhatsApp Chat