לייזר טאג או פיינטבול – השוואה מקיפה

amit 24.07.23

המהות של משחקי צוות כמו משחקי פיינטבול ולייזר טאג היא העובדה שהם משלבים אסטרטגיה, פעולה ואדרנלין. מדובר במשחקים המדמים בצורה מהנה ובטוחה קרב אמיתי, אך בצורה בטוחה שאינה כוללת פגיעה אמיתית.

מטרת המשחקים

בדרך כלל משחקי מלחמה כאלה מתנהלים בחלוקה לקבוצות, כאשר לכל קבוצה מטרה מסוימת. המשחק יכול לכלול מגוון של מטרות כמו חיסול כל המשתתפים של הקבוצה הנגדית, כיבוש של אזור מסוים או תפיסת הדגל של הקבוצה היריבה ועוד, בהתאם לרצון המשתתפים.

משחק הפיינטבול הוא המשחק המוכר והוותיק יותר, אך מקבילו, משחק הלייזר טאג צבר תאוצה בשנים האחרונות והפך פופולרי מאוד. הנה כמה נקודות השוואה בין המשחקים, שיעזרו לכם להבין איזה משחק מתאים לכם יותר.

מיקום המשחק

בעיקרון את משחק הלייזר טאג ניתן לבצע בכל סביבה שהיא. הלבוש למשחק כולל אפוד חכם, שיודע לזהות פגיעה של קרן לייזר במשחק ולהתריע על כך, שמולבש על כל משתתף. בנוסף לאפוד, כל שחקן מצויד ברובה לייזר בעל טווח ירי של כמה עשרות מטרים. ניתן להוסיף כובעי הסוואה ותלבושות שונות כדי להיכנס לאווירת המשחק, אך ככלל המשחק דורש אך ורק אפוד חכם ורובה.

כיוון שמדובר בציוד קל מאוד ונגיש, ניתן לארגן את משחק הלייזר טאג בכל מקום. קיימים מתחמים ייעודיים למשחקי לייזר טאג, בנוסף לעובדה שחברות לייזר טאג שונות מאפשרות שירות הגעה לכל מקום שבו יחפצו המשתתפים.

מדובר בשירות עד הבית, במהלכו החברות מקימות במקום קרוב מתחם משחק במיוחד לפי רצונות הלקוחות. ניתן לקיים את משחק הלייזר טאג גם במקומות חשוכים והדבר אף מוסיף למתח ולמסתורין של המשחק.

לעומת זאת, אופי משחק הפיינטבול מצריך סביבה שערוכה במיוחד לקיום המשחק ולא יכול להתרחש במיקום ספונטני. כלומר, יש צורך במתחמי פיינטבול מיוחדים, ולא ניתן לקיים את המשחק בכל מקום. הסיבה העיקרית לחוסר גמישות זו, היא שמשחק הפיינטבול עושה שימוש בכדורי צבע אמיתיים.

פגיעה של כדורי צבע יוצרת התזה של הצבע על הבגדים של מי שנפגע ועל סביבתו הקרובה. מכיוון שהמשחק יוצר לכלוך רב ומכתים מאוד את הסביבה בה הוא נערך, יש צורך במתחם מיוחד שבו ניתן להתיז צבע ללא בעיה, ושבו אין צורך לעבור לאחר מכן ולהסיר את כתמי הצבע.

פגיעה פיזית במשחק

הבדל משמעותי נוסף בין שני המשחקים הוא ברמת הפגיעה הפיזית שניתן לסבול ממנה. מלבד הפגיעות הרגילות שיכולות להתרחש במשחק הכולל ריצה, הסתערות ופיזיות מסוימת, ירי של כדור צבע במשחק הפיינטבול עלול לגרום לפגיעה אמיתית בגוף. חשוב לציין שלא מדובר בעוצמה של ירי של כדור חי או של כדור גומי, אך למרות זאת, פגיעה של כדור הצבע בגוף עלולה להיות כואבת, במיוחד אם הפגיעה התרחשה מטווח קצר. מכיוון שכדור הצבע גם מלכלך את הבגדים והגוף, יש צורך בהיערכות לכך מראש ולהתלבש בהתאם.

לעומת זאת, את פגיעת קרן הלייזר במשחק הלייזר טאג, לא ניתן להרגיש, כיוון שמדובר בקרן שהאפוד החכם קולט בלבד. היא אינה גורמת כל נזק, כאב או אי נוחות. פגיעה של קרן הלייזר מורגשת רק בכך שהאפוד החכם שסופג את הקרן מזהה את הפגיעה ובדרך כלל מעביר תחושה של רטט קל, על מנת שהשחקן יבין שהוא אכן נורה במשחק.

השפעה על לבוש והתאוששות

מכיוון שמשחק הלייזר טאג אינו כולל פגיעה פיזית ממרכיבי המשחק עצמם, ניתן להתאושש בקלות מהמשחק. פרט לפעילות הפיזית, היחסית מאומצת, הכרוכה בריצה והסתערות במהלך המשחק, שעלולה לעייף שחקנים שאינם בכושר, ניתן לשחק במשחק הלחימה הזה ולהמשיך לאחר מכן בשגרת החיים כרגיל. גם הלבוש אינו דורש הכנה מיוחדת, אך עדיף לבחור בבגדים לא חדשים, במקרה של נפילה בחול.

לעומת זאת, משחק הפיינטבול מצריך תשומת לב מיוחדת מבחינת הלבוש בעקבות כדורי הצבע הניתזים. במשחקים מסוימים ניתן ללבוש אפודות המכסות את הגוף, אך לרוב הן הופכות את השחקן למסורבל ומקשה עליו להתקדם כרצונו במשחק.

מבחינת ההתאוששות ממשחק הפיינטבול, שחקני פיינטבול סובלים לעתים מכאבים כתוצאה מפגיעת כדורי הצבע. ירי מטווח קרוב יחסית, עלול להיות כואב במיוחד ולהשאיר סימן. לכן מומלץ לשחק פיינטבול בסופי שבוע או כאשר יש זמן לנוח מעט לאחר המשחק, כדי להתאושש ולחזור לשגרת החיים הרגילה.

 

וואטסאפ חייגו אלינו שלחו לנו מייל
חדש ומגניב!
פעילות ניידת
עד אליכם
×

WhatsApp Chat