איך משמרים עובדים באמצעות ימי כיף

RONEN 05.01.20

קריירה של לא מעט שנים באותו מקום עבודה הפכה בשנים האחרונות לדבר נדיר שכמעט ולא רואים. תחלופת העובדים גבוהה מאד וגם העובדים מחפשים כל הזמן ריגושים חדשים, מקורות עניין אחרים או שהם בוחרים בהסבת מקצוע על מנת לדייק עוד יותר את הכיוון שלהם לעתיד. המצב הזה משאיר את מי שאמון על משאבי אנוש בחברות במצב שקרוב לייאוש, שכן לא תמיד אפשר לדעת מתי עובד זה או אחר יחליט לעזוב וגם אלה שנראים שמקום העבודה הוא כמעט הבית השני שלהם – יכולים יום בהיר אחד לבוא ולהיפרד מכל סיבה שהיא.

אחד הפתרונות המוצעים כיום בעולם התעסוקה ושהולך וצובר תאוצה הוא הנושא של שימור עובדים. הכוונה היא לפעולות יזומות מטעם הארגון או החברה שיגרמו לחיזוק הקשר בין העובדים למקום וכך אולי יצמצמו או יעלימו כל רצון, מחשבה או חשק לעזוב (ללא קשר לסיבה). כשהעובדים מרגישים בטוב, כשהם יודעים שיש מי שחושב עליהם, מעריך את מה שהם עושים ושרואים בהם בני אדם לפני הכל – הם שמחים להיות חלק מארגון כזה ושמחים לתת מעצמם.
גם תהליך גיוס עובדים הפך להיות קשה ובאמצעות ימי כיף הצורך לגייס עובדים מתחלפים יורד משמעותית.
כל מחשבה אודות מעבר למקום עבודה אחר כלל לא יעלה על דעתם, שכן זה יהיה כרוך בביטול המעמד שהגיעו אליו ויצירה של קשר ממש מההתחלה. לא תמיד כל עובד מוכן או מעוניין בכך והוא יעדיף להישאר במקום העבודה שהוא כבר מהווה חלק מהמארג האנושי שלו.

בתור בעל עסק או מנהל עבודה, יש התמודדויות רבות במטרה להגיע לייעול תהליכים ואחת הדרכים להתמודד איתן היא באמצעות תוכנה לניהול העסק, שמייעלות תהליכים כמו ניהול קמפיינים, ניהול לוח זמנים וניהול עסקאות ומציעות שירותי תמיכה נרחבים ומיידים לכל תקלה או שאלה אך בשונה מבעיה זו שדורשת פתרון טכני, בעיית שימור העובדים דורשת חשיבה על אופי החברה והצוות.

מה עושים כחלק מפעולות של שימור עובדים?

אחד הנושאים המרכזיים שעלו על סדר היום לאחרונה הוא ארגון ימי כיף. מדובר בשבירת שגרה, יציאה מהמשרד ואפשרות להכיר לעומק עובדים אחרים שאולי אין קשר יומיומי איתם. כיום מדובר בתעשייה משגשגת בזכות שלל רעיונות לאטרקציות, פעילויות ואפשרויות שגורמות לעובדים הרבה הנאה, יציאה מהשגרה, שמחה גדולה ולאחר מכן – תחושת שייכות שהערך שלה עצום. העובדים מבינים שרואים אותם מעבר לתפקיד המקצועי שהם מבצעים ורוצים לתת להם לטעום גם פעילויות שהתכלית שלהן היא כיף טהור. בלי לדבר על עבודה, בלי לבחון הישגים ובלי לבדוק עמידה ביעדים.

פעילות לייזר טאג נחשבת לפעילות הגיבוש המוצלחת והמבוקשת ביותר לאחרונה. מדובר בטכנולוגיה מעניינת שמדמה שדה קרב בו יכולות קבוצות עובדים להתחרות זו בזו או שהעובדים פועלים יחדיו כדי לנטרל אויב משותף. בזכות הטכנולוגיה הם חווים מכשולים או תוואי שטח מאתגר ועליהם לעמוד במשימות לא פשוטות. בקרב לא מעט מקומות עבודה זו פעילות שנחשבת למשמרת עובדים מובילה והעובדים מצפים לה כל פעם מחדש. מי שמזמין את הפעילות יודע מה ההד שייווצר לאחריה ותמיד נהנה לשמח את העובדים שיחכו לה וידברו על החוויות ממנה גם זמן רב לאחר שהיא תסתיים.

וואטסאפ חייגו אלינו שלחו לנו מייל
חדש ומגניב!
פעילות ניידת
עד אליכם